RZ CROCUS
Rekreačné zariadenie CROCUS Kežmarské Žľaby - Vysoké Tatry 

Pobyt v rekreačnom zariadení CROCUS vo Vysokých Tatrách je v každom ročnom období niečím zaujímavý a poskytuje dobré podmienky pre turistiku, rekreačný šport, výlety za kultúrnymi a historickými pamiatkami alebo jednoducho oddych a relax v krásnom tichom a pokojnom horskom prostredí. Najznámejšie turistické trasy vedú priamo od zariadenia: prechádzka lesom do Belianskej jaskyne, na chatu Plesnivec, Biela voda - Šalviov prameň - Zelené pleso - Brnčalova chata atď. Veľmi zaujímavé sú prehliadky kultúrnych a historických pamiatok v blízkych mestách – Spišská Belá, Strážky, Levoča, Kežmarok, Červený Kláštor, návšteva múzeí v Tatr. Lomnici, Spišskej Belej a dreveného kostolíka na Javorine. V zime je zasa možné využiť na lyžovanie blízke lyžiarske strediská napr. na Ždiari, v Bachledovej doline, Jezersku, alebo v Tatr. Lomnici, na Štrbskom a Skalnatom Plese, Hrebienku atď.

Viac na: https://www.ozpsav.sk/sk/Rekreacie/rekreacne-zariadenie-crocus-a-vzdelavacie-centrum-vcacprps-kezmarske-zlaby.alej

RZ ČINGOV
Rekreačné zariadenie ČINGOV, Slovenský raj

Rekreačné zariadenie RZ Čingov sa nachádza v malebnom stredisku cestovného ruchu Čingov – vstupnej brány do Slovenského raja. Táto krásna lokalita má výhodnú polohu na dôležitej medzinárodnej trase, 5 km od Spišskej Novej Vsi, v blízkosti viacerých miest s kultúrnymi a historickými pamiatkami. Národný park Slovenský raj a jeho 220 km značkovaných turistických chodníkov Vás zavedú do divokých roklín a kaňonov s rebríkmi a množstvom nádherných vodopádov, prírodných scenérií vrátane návštevy jedinečnej Dobšinskej ľadovej jaskyni. Osobité čaro poskytujú krásy Slovenského raja v zimnom období. Milovníkom zimných športov je k dispozícii viacero lyžiarskych stredísk. V okruhu do 100 km sa rozprestierajú ďalšie štyri Národné parky - Pieniny, kde môžete zažiť nevšedný splav rieky Dunajec na pltiach či rafting, najmenšie veľhory sveta - Vysoké Tatry a Nízke Tatry s vynikajúcimi lyžiarskymi terénmi a Slovenský kras s množstvom prírodných a kultúrnych pamiatok (Ochtinská aragonitová jaskyňa, jaskyňa Domica, kaštieľ Betliar, či hrad Krásna Hôrka.)

Viac na: https://www.ozpsav.sk/sk/Rekreacie/rekreacne-zariadenie-cingov.alej

HORE